Dažnai užduodami klausimai

Mūsų nuomojamų kemperių bendroji masė yra iki 3500 kg, todėl vairuoti mūsų kemperius gali visi, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Kemperiai yra pakankamai didelių gabaritų automobiliai, todėl rekomenduojame juos vairuoti asmenims, turintiems bent 3 metų vairavimo stažą. Mūsų kemperio masė(pilnais bakais) yra apie 2880 kg, todėl keleivių ir jų bagažo svoris gali sudaryti apie 620 kg.

Kemperyje yra 2 dujų balionai, talpinantys po 11 kg dujų. Skirtingais metų laikais pilnas dujų balionas išnaudojamas per skirtingą laiką. Dujų sunaudojimas priklauso nuo to, kiek laiko ketinate važiuoti ir kaip dažnai stoti kempinguose, kuriuose galima prisijungti prie išorinės elektros; kaip intensyviai ruošiamas maistas ir šildomas kemperis. Jei dujos naudojamos vien tik maisto ruošimui, baliono paprastai pakanka 3-4 savaitėms, daug gaminantiems – 2 savaitėms. Jei dujos naudojamos maisto gaminimui ir šildymui: I) kai oro temperatūra lauke ne žemesnė nei 5 laipsniai Celsijaus – 1 savaitei, II) kai oro temperatūra lauke žemesnė nei 0 laipsnių Celsijaus – 3-4 dienoms. Tuo metu, kai kemperis nevažiuoja ir jis nėra prijungtas prie išorinės elektros, šaldytuvas šaldymui taip pat naudoja šiek tiek dujų.

Gyvenamosios dalies akumuliatorius naudojamas vidaus apšvietimui, vandens slėgiui palaikyti ir kitai įrangai. Jei kasdien nuvažiuosite bent 200 km, to pakaks pakrauti gyvenamosios dalies akumuliatorių, priešingu atveju kemperį vertėtų prijungti prie išorinės elektros.

Elektros įtampa kemperyje yra 12 V. Kiekviename kemperyje yra įtampos keitiklis iš 12 V į 220 V, prie kurio galima prijungti įrengimus kurių maksimali galia neviršija 300W. Kempinge prijungus kemperį prie išorinės elektros, galėsite naudotis bent viena kemperyje esančia rozete, kurioje yra 220 V.

 • 2 dujų balionai;
 • Vandens rezervuaras (100 Ltr);
 • Viryklė, šaldytuvas, dušas, WC
 • Tualeto skystis
 • Žarna vandens užpildymui
 • Elektros laidai su prailgintuvu skirti pasijungimui kempinge
 • Termo užuolaidos
 • Lauko markizė
 • Termo užuolaidos ir tinkleliai nuo vabzdžių ant kemperio langų
 • Dviračių laikikliai
 • Lauko baldai
 • Gyvenamosios dalies kondicionierius
 • kaladės stovinčio kemperio horizontalumui užtikrinti

Kemperio nuomos pradžia skaičiuojama nuo paėmimo dienos ir pabaiga – grąžinimo diena. Už šias dienas atsiskaitoma kaip už pilnas dienas, nepriklausomai nuo paėmimo/grąžinimo laiko.

Visi kemperiai yra apdrausti KASKO bei civilinės atsakomybės draudimais. Šie draudimai galioja visoje Europoje išskyrus Airiją, Didžiąją Britaniją ir Kiprą, t.y. valstybes, kuriose eismas vyksta kairiąja kelio puse).

Draudikai griežtai rekomenduoja patekusiems į eismo įvykį svečioje šalyje pasirūpinti, kad į eismo įvykio vietą būtų iškviesta policija, o jei ne, tada bent surašyta eismo įvykio deklaracija. Jeigu į eismo įvykio vietą policija neatvyksta arba ji nesudaro eismo įvykio protokolo, tuomet deklaracija tampa pagrindiniu dokumentu, patvirtinančiu eismo įvykio faktą bei nusakančiu jo aplinkybes. Visos Europos Sąjungos valstybių eismo įvykio formos yra standartizuotos, turėdamas formą lietuvių kalba, vairuotojas, net ir pildydamas užsienietišką formą, žinos jos turinį ir turės galimybę tiksliau pateikti eismo įvykio aplinkybes

 

Naudingos nuorodos

Europos kempingai: www.europe-camping-guide.com

Prancūzijos Provansas: www.europe-camping-guide.com

Ispanijos kempingai: www.campingsonline.com

Pasaulio kempingai: www.campingo.co.uk

Lietuvos kempingai: www.camping.lt

Europos kemingai: www.eurocampings.net

Kempingai Europoje: www.europe-camping-guide.com/lt/

Žemėlapiai: 

Degalų kainos Europoje: http://keliaujantiems.eu

Valiutų kursai: www.lb.lt

Orai: